pl en
Your web browser is too old or does not support JavaScript. This page will not display as intended.

Ta strona prezentuje prywatną kolekcję motocykli i rowerów. Obecnie w zbiorach znajduje się ponad 400 pojazdów, a liczba ta rośnie z każdym rokiem.

[img] Sercem kolekcji jest zbiór rowerów z silnikami. Zmotoryzowane rowery pochodzą z całego świata i z każdej dekady XX wieku.

[img] W muzeum znajduje się wiele rzadkich rowerów, w tym rowery, tandemy i trójkołowce z końca XIX wieku.

[img] Zgromadzono tu ponad sto dwadzieścia motocykli, w tym wiele unikatowych. Najwcześniejsze datowane są na rok 1910 - 1911.

[img] W kolekcji znajduje się również ponad sto lekkich motocykli (poniżej 125 cm3), motorowerów, mopedów i skuterów. Pozwala to prześledzić rozwój tych konstrukcji aż do lat sześćdziesiątych.

[img] Ważną częścią kolekcji jest polska motoryzacja. Dobrze reprezentowane są zarówno konstrukcje przedwojenne, jak i oryginalne polskie konstrukcje z lat powojennych.

[img] W zbiorach jest też kilka interesujących samochodów, mimo że jest to przede wszystkim kolekcja pojazdów dwukołowych.

Zapraszamy też na nasz kanał na YouTube. Można tam zobaczyć wiele z naszych pojazdów w ruchu lub przespacerować się po muzeum.

http://www.youtube.com/watch?v=4Kg-6IicGu8